back ÚOCHB AV ČR v.v.i. - A + B - Rekonstrukce a dostavba centrání části areálu

V Praze v Dejvicích jsme realizovali velmi zajímavou fasádu pro Ústav Organické Chemie a Biochemie Akademie Věd ČR. Generáním dodavatelem stavby je sdružení Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., Syner,s.r.o. a CGM Czech a.s..

Vnitřní plášť je atypická celoskleněná sloupko-příčková fasáda ze systému Schüco FW 60SI zakřivená v obou dvou směrech. Zasklení je realizováno transparentními trojskly a neprůhlednými parapetními smaltovanými skly. V každém podlaží jsou do fasády osazena motoricky otevíravá ven výklopná okna.

Vnější předsazený plášť je tvořen hliníkovým atypickým rastrem, do kterého jsou vloženy horizontální natáčecí lamely, které mají kromě architektonické funkce i funkci stínění proti slunci. Lamely jsou buď z hliníkových tlačených profilů nebo jsou skleněné s hliníkovým nosným prvkem. Jednotlivé lamely jsou zpřaženy do sekcí, které jsou pomocí elektromotorů natáčeny v závislosti na poloze slunce. Světelná pohoda v interiéru je dosažená pomocí interiérových plisé rolet, ovládaných rovněž elektropohony. Prostor mezi vnitřním a vnějším pláštěm je zpřístupněn pro mytí a údržbu pomocí pororoštových lávkem v každém poschodí.

Součástí naší dodávky je i prosklený spojovací krček, spojující starou a novou budovu a atypický výstup na střechu. Obě dvě konstrukce jsou zhotoveny z fasádního systému Schüco a jsou zaskleny izolačními trojskly. Jak spojovací krček tak i výstup na střechu jsou atypické, zakřivené konstrukce v obou dvou směrech. Tyto realizováné konstrukce jsou navrženy a zrealizovány na hranici možností dnešních sloupko-příčkových fasád.

Pro náročnější zájemce lze stáhnout celková technická zpráva o dodávaných prvků firmou MEGAMONT s.r.o.zde.

ÚOCHB


Fotogalerie

ÚOCHB AV

Zakázka: ÚOCHB AV
Generální dodavatel: Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
SYNER,s.r.o.
CGM Czech a.s.
Termín realizace: 2013