Pečeme s radostí a Nordic Ware!

Nordic Ware

Historie značky Nordic Ware

Značka Nordic Ware, kterou milují domácí pekaři i profesionální šéfkuchaři, má bohatou historii sahající až do roku 1946. Vše začalo v Minneapolisu v Minnesotě, kde manželé Dottie a Dave Dalquist založili malou firmu v suterénu svého domu. Začíнали s pár dolary v kapse a odhodláním vyrábět kvalitní kuchyňské potřeby. Prvním produktem, který jim přinesl úspěch, byla forma na norský koláč Krumkake, tradiční pochoutku z Daveova norského dědictví.

Nordic Ware se brzy proslavila svými inovativními a odolnými formami na pečení. V roce 1950 představili legendární formu na bábovku Bundt®, která se stala ikonou amerického pečení. Tato forma s charakteristickým tvarem a žebrováním umožňuje rovnoměrné propečení a krásně zdobený povrch.

Během let Nordic Ware rozšířila svou nabídku o širokou škálu forem na pečení, hrnců, pánví a dalšího kuchyňského náčiní. Značka si zakládá na kvalitě, funkčnosti a nadčasovém designu. Produkty Nordic Ware jsou známé svou odolností a dlouhou životností, a proto se dědí z generace na generaci.

Charakteristické tvary a design

Značka kuchyňských potřeb Nordic Ware je proslulá svými charakteristickými tvary a designem, které v sobě snoubí funkčnost s estetikou. Formy na pečení a další kuchyňské náčiní této značky se vyznačují propracovanými detaily a originálními vzory, které dodají vašim kulinářským výtvorům punc originality. Od ikonických forem na bábovky s motivem Bundt cake, přes formy na dorty s reliéfy květů a listů, až po pánve s vroubkovaným povrchem pro dokonalé opečení masa – Nordic Ware nabízí nepřeberné množství tvarů a designů pro každou příležitost. Značka si zakládá na použití kvalitních materiálů, jako je litý hliník s nepřilnavým povrchem, který zajišťuje rovnoměrné rozvedení tepla a snadné vyklopení hotového pokrmu. Designové prvky nejsou pouze estetickým doplňkem, ale často plní i praktickou funkci, například usnadňují manipulaci s formou nebo zlepšují cirkulaci vzduchu při pečení. Díky svému nadčasovému designu a vysoké kvalitě se produkty Nordic Ware staly oblíbeným doplňkem kuchyní po celém světě a jsou symbolem radosti z pečení a vaření.

Oblíbené produkty a jejich využití

Značka Nordic Ware je proslulá svými litinovými formami na pečení s originálními tvary a vzory. Mezi nejoblíbenější produkty patří forma na bábovku Bundt, která se stala ikonou značky. Díky svému jedinečnému designu umožňuje tato forma péct krásně tvarované a nadýchané bábovky, které se stanou ozdobou každého stolu.

Kromě forem na bábovky nabízí Nordic Ware i širokou škálu dalších kuchyňských potřeb, jako jsou formy na muffiny, koláče, chleby a další. Oblíbené jsou také jejich formy na pečení s motivy zvířátek, květin nebo geometrických tvarů, které potěší malé i velké pekaře. Všechny produkty Nordic Ware jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhá léta. Díky své odolnosti a nepřilnavému povrchu se snadno používají a udržují.

Ať už jste zkušený pekař nebo teprve začínáte, značka Nordic Ware vám nabízí vše, co potřebujete k přípravě lahodných a krásně vypadajících dezertů.

Materiály a odolnost produktů

Značka Nordic Ware je proslulá svými kvalitními kuchyňskými potřebami, které jsou vyrobeny z odolných materiálů. Již desítky let si tato značka získává oblibu u kuchařů po celém světě díky svému důrazu na detail a preciznímu zpracování.

Jedním z nejpoužívanějších materiálů je litý hliník. Ten zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla a zabraňuje vzniku horkých míst, což je klíčové pro pečení dortů a dalších dezertů. Hliník je navíc lehký a snadno se s ním manipuluje. Pro dosažení nepřilnavého povrchu jsou formy Nordic Ware opatřeny speciální vrstvou. Ta usnadňuje vyklopení hotového pokrmu a zjednodušuje údržbu.

Kromě litého hliníku značka Nordic Ware využívá i další materiály, jako je silikon. Silikonové formy jsou flexibilní, odolné vůči vysokým teplotám a snadno se čistí. Jsou ideální pro pečení muffinů, chleba a dalších pokrmů.

Bez ohledu na použitý materiál se značka Nordic Ware zaměřuje na odolnost a dlouhou životnost svých produktů. Formy a pekáče jsou navrženy tak, aby odolaly každodennímu používání a zachovaly si svůj tvar a funkčnost po mnoho let. Díky tomu se stávají investicí, která se vyplatí.

Péče a údržba nádobí

Nádobí Nordic Ware, proslulé svými detailními formami a nepřilnavým povrchem, si žádá specifickou péči, aby vám dělalo radost po mnoho let. Ačkoliv je odolné, vyhněte se používání kovového náčiní, abrazivních čisticích prostředků a mytí v myčce, pokud není uvedeno jinak. Agresivní prostředky by mohly poškodit nepřilnavou vrstvu a zkrátit tak životnost vašeho nádobí.

Po každém použití nádobí Nordic Ware stačí umýt teplou vodou, jemným saponátem a měkkou houbičkou. Pro důkladnější očištění nechte nádobí odmočit v teplé vodě s jarem. Nepoužívejte drátěnky ani abrazivní houbičky. Pokud se vám stane, že se vám jídlo připeče, zasypte dno formy jedlou sodou a zalijte teplou vodou. Nechte působit několik hodin a poté opláchněte.

Před prvním použitím nádobí Nordic Ware vždy umyjte teplou vodou a saponátem. Poté ho vytřete do sucha a lehce potřete olejem. Tím prodloužíte životnost nepřilnavého povrchu a zajistíte bezproblémové vyklopení vašich kulinářských výtvorů. Pamatujte, že správná péče a údržba jsou klíčem k dlouhé životnosti a perfektním výsledkům s nádobím Nordic Ware.

Tipy pro pečení s Nordic Ware

Značka Nordic Ware je pro své pečící formy z litého hliníku právem vyhlášená. Abyste z nich ale dostali to nejlepší a vaše moučníky se vždy povedly, máme pro vás pár tipů. Před prvním použitím formu vždy pečlivě vymyjte teplou vodou a saponátem a důkladně osušte. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky ani drátěnky. Formy Nordic Ware jsou známé svým nepřilnavým povrchem, přesto doporučujeme před každým pečením vymazat tukem a vysypat moukou. Zabraňte prudkým změnám teplot – horkou formu nikdy nestavte přímo na studenou podložku. Po upečení nechte formu chvíli zchladnout a teprve poté opatrně vyklopte. Formy Nordic Ware jsou vhodné do plynové i elektrické trouby, nepoužívejte je však v mikrovlnné troubě ani na indukční desce. Dodržováním těchto jednoduchých rad prodloužíte životnost vašich forem Nordic Ware a budete se moci těšit z krásných a chutných výsledků pečení po dlouhou dobu.

Kde koupit produkty Nordic Ware

Značka Nordic Ware je proslulá svými kvalitními a designově propracovanými kuchyňskými potřebami, zejména pak formami na pečení. Pokud i vy toužíte po kousku této americké tradice ve své kuchyni, jistě vás zajímá, kde produkty Nordic Ware pořídit. Naštěstí je v České republice hned několik možností.

Pro začátek se vydejte na internet. Oficiální e-shop Nordic Ware sice do Česka nedoručuje, ale nezoufejte. Existuje řada internetových obchodů, které se na prodej kuchyňských potřeb specializují a v jejichž nabídce najdete i tuto značku. Mezi nejoblíbenější patří například ... . Výhodou nákupu online je široký výběr produktů a často i nižší ceny než v kamenných prodejnách.

Pokud dáváte přednost osobnímu odběru a prohlédnutí si produktů na vlastní oči, i pro vás existuje řešení. Produkty Nordic Ware najdete v sortimentu některých kamenných obchodů s kuchyňskými potřebami. Zkuste se podívat do obchodních domů typu ... nebo specializovaných prodejen s kuchyňským vybavením. Nezapomeňte se také informovat o dostupnosti produktů předem, abyste se vyhnuli zbytečné cestě.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: domácnost

Autor: Vlastimil Procházka

Tagy: nordic ware | značka kuchyňských potřeb